جستجو

هر آنچه که در مورد کفش کالج باید بدانید

 

کفش کالج در گذشته بعنوان یک کفش راحتی و کاربردی شناخته می­شد اما امروزه بعنوان یکی از جلوه­های زیبایی در صنعت مد نیز شناخته می ­شود. پیدا کردن یک کفش راحت و در عین حال زیبا و کفشی که بتوان آن را با انواع استایل ها ست کرد دغدغه بیشتر افراد است زیرا کفش از مواردی است که نقش مهمی در خوش تیپی و بد تیپی ما دارد.
زیبایی و راحتی کفش های کالج امروزه زبانزد اکثر افراد می باشد. کفش هایی که راحت و به سرعت می توان آن را به پا کرد و از پا در اورد.

 

کفش کالج چیست و چه ویژگیهایی دارد؟

 

کفش کالج یک کفش بدون پاشنه و تخت یا با پاشنه کوتاه است که اصولا بدون بند بوده و رویه کوتاهی دارد که این ویژگی علاوه بر اینکه استفاده راحت تر از آن را فراهم می­ کند باعث کاهش تعریق و ایجاد بوی بد پا م ی­شود. اسم دیگر کفش­های کالج لوفر است . در قسمت رویه برخی از کفش­های کالج یا لوفر سگگ یا بند استفاده شده است که این مدل کالج­ها اصولا قابل استفاده در مکان­های رسمی ­تر است.

 

کفش کالج از مدل کفش هایی است که همیشه و همه جا در روزمرگیها، مکان های اداری، رسمی و غیر رسمی قابل استفاده می­باشد. این مدل کفش از اوایل بهار تا نیمه های پاییز همراه پای ما می­ باشد و هیچ وقت نگران بازیهای مد نخواهیم بود چرا که از جمله کفش­هایی است که هیچ وقت از دنیای مد کناره نخواهد گرفت.

 ویژه گی های کفش کالج

ست کردن کفش کالج مردانه با انواع استایل ها

 

یکی از مزایا و ویژگیهای قابل توجه این کفش که محبوبیت آن را در سراسر دنیا چندین برابر کرده قابلیت ست شدن این مدل کفش با انواع تیپ ها و استایل هاست. کفش کالج با انواع شلوارهای جین، لی، کتان و پارچه ای قابل استفاده می ­باشد اگر شما  در انتخاب  و ست کردن این نوع کفش با لباسهایتان درست عمل کنید می­توانید ظاهری شیک و فوق العاده در دورهمی های دوستانه و خودمانی داشته باشید.

 

کفش کالج را با کت و شلوار هم می­توان ست کرد به شرط آنکه به سبک ایتالیایی و اسپرت دوخته شده باشد. استفاده از کفش کالج با کت و شلوارهای کلاسیک از جذابیت آن می­کاهد. شلوارهایی که با کفش کالج ست می­شود اضولا شلوارهای کمی کوتاه و نسبتا تنگ در قسمت انتهایی است و پوشیدن کفش کالج با شلوارهایی که دمپای گشادی دارند از زیبایی آن می­کاهد. گرچه  امروزه طرفداران مد کفش­های کالج را با شلوارک نیز استفاده می­کنند ترکیبی که در گذشته بعید بنظر می ­رسید. پوشیدن کالج با ژاکتی ظریف و کت اسپرت که با کفش هماهنگی در رنگ داشته باشد استفاده از این کفش روحتی در فصل های سرد سال ممکن ساخته است.

 

جنس کفش کالج

 

جنس کفش ارتباط مستقیم با دوام آن دارد.اکثر کفش های کالج از جنس (چرم طبیعی یا مصنوعی) و نبوک و پارچه­ای می­باشند. جنس کفش کالج بر اساس موقعیتی و جایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد انتخاب می ­شود. جنس پارچه ­ای و نبوک برای استفاده روزمره و مکان­های غیر رسمی انتخاب مناسبی است اما جنس چرم بهترین انتخاب در بین جنس های مختلف کفش کالج است که علاوه بر کیفیت و دوام، زیبایی و جذابیت آن را چندین برابر می ­کند. کفش چرم بگونه ایست که تمیز کردن آن با یک دستمال مرطوب هم امکان­پذیر است. همچنین علاوه بر استفاده روزمره و محیط­های غیر رسمی در محیطهای رسمی تر نیزمی­توان از آن استفاده کرد.

 

رنگ بندی کفش کالج مردانه

 

کفش­های کالج در رنک­بندیهای مختلف در بازار موجود است که تنوع رنگ بندی باعث شده که با انواع لباسها ست شود.استفاده از رنگ­های خنثی مانند مشکی و فهوه­ای برای انتخاب کالج بهترین انتخاب است

رنگ مشکی آن از جمله رنگهایی است که هیچ وقت از مد نمی­ افتد. رنگ­های قهوه ای و خاکستری نیز از جمله رنگهایی است که برای استایل رسمی مناسب­تر می­ باشد.

 

کفش کالج با جوراب یا بدون جوراب

 

پوشیدن جوراب علاوه بر اینکه در سلامت پا نقش اساسی دارد و باعث جلوگیری از تعریق و بوی بد پا می ­شود زیبایی و استایل جذابتری ایجاد می­ کند. اما هر کالجی را با هر جورابی نمی­توان پوشید. پوشیدن جوراب های تک رنگ و ساده انتخاب مناسبی برای این نوع کفش می باشد. امروزه طرفدارلن فشن جوراب های کفی را نیز به عنوان یک انتخاب مناسب برای کفشهای رو بازی مانند کالج معرفی کردند. این جوراب های کفی به جوراب کالج شناخته شده است. این نوع جوراب­ها رویه و ساق ندارد و فقط یک قسمتی از انگشتان را می­ پوشاند که هنگام پوشیدن کفش کالج دیده نمی ­شود. این جورابها فقط نقش محافظت و مراقبت از کف پا را دارد.


کفش کالج به همراه جوراب

قیمت کفش کالج

 

قیمت­های کفش کالج باتوجه به مکان تولید و جنس کفش متفاوت می­باشد ولی در مجموع کفش های کالج نسبت به کفش های مردانه از قیمت پایین تری برخوردار است. گرچه برندهای  مطرح دنیا کفش های کالجی با قیمتهای بالا تولید کرده اند ولی در مقایسه با بقیه کفش های اسپرت و رسمی این اختلاف قیمت بچشم می­ خورد. امروزه تولیدکنندگان داخلی کفش­های کالج زیبایی از جنس چرم طبیعی تولید کرده­ اند که علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و انتخاب مناسبی برای تمام گروه­های سنی می ­باشد.

 

 

 

 

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display