جستجو

کفش مناسب برای استایل مینیمال چیست؟

 

امروزه سرعت تحولات صنعت مد به حدی بالاست که مجال دنبال کردن آن را به کمتر افرادی می‌دهد. بخصوص افرادی که بسیار پر مشغله هستند. اما اکثر افراد تمایل دارند که پوششی مناسب مد روز داشته باشند. اگر شما از جمله افرادی هستید که فرصت دنبال کردن مد را ندارید و بدنبال تیپ‌ها و استایل‌های ساده و در عین حال شیک و جذاب هستید بهترین پیشنهاد برای شما استایل مینیمال است. ولی در ابتدا باید بدانیم استایل مینیمال چیست و در مجموع چه ویژگی‌هایی دارد.

مینیمالیسم نوعی نگرش است که در همه ابعاد زندگی بشر وجود دارد. بعضی افراد مینیمالیسم رو به مفهوم سادگی تعریف می‌کنند و بعضی آن را یک سبک بی روح می‌دانند. بله مینیمال بودن به معنای سادگی است اما این سادگی به معنای کم داشتن و نداشتن نیست. شاید بارها برایتان اتفاق افتاده که به یک مهمانی دعوت شده‌اید و که وقت کافی برای ست کردن لباس و کفش‌تان نداشته باشید و همش با خودتان می‌گویید «چی بپوش» وقتی شما کفش‌ها و لباس‌هایی با رنگ بندی خنثی و استایل مینیمال داشته باشید ست کردن آنها راحت‌تر می‌شود. در واقع مینیمالیسم بفهوم پیاده کردن سبک کلاسیک در قالب مدرن و امروزی است. در حقیقت این به معنی ساده کردن رنگ‌ها، طراحی‌ها و ... همراه با هارمونی و تعادل خاص است که در عین سادگی جذابیت خاص خود را هم دارد. کسی که بر اساس استایل مینیمال لباس می‌پوشد همیشه ظاهری شیک و جذاب و بی‌زرق و برق دارد. در این سبک کیفیت و کاربرد بر کمیت‌های مانند رنگ، طراحی، جلوه و ... ترجیح داده می‌شود و خلاقیت همراه با سادگی و ترکیب سبک مدرن و کلاسیک است.

در استایل مینیمال پوشیدن کفش‌های ساده و اسپرت و جوان پسند جایگاه ویژه‌ای دارد. این البته بدان معنا نیست که در این استایل فقط این گونه کفش‌ها استفاده می‌شود، در این استایل می‌توان کفش‌های رسمی و حتی پاشنه داری که بدون سگک و زینتی‌های خاص باشد و در حقیقت ساده باشند را استفاده کرد.

 

یک استایل مینیمال شامل شرایط زیر می‌باشد:

 

سادگی و کارآمدی 

رنگ بندی

 

سادگی و کارآمدی

یک لباس و کفش مینیمال باید باید ظاهری ساده و فاقد از هر گونه سبک تزیینی و نمایشی طراحی شود. شاید تصور شما از سادگی پوشیدن کفش‌ها و لباس‌هایی است که هیچ طرحی ندارد ولی در واقع اینگونه نیست. در استایل مینیمال می‌توان از لباس‌ها و کفش‌هایی با طرح‌های راه راه و چهارخانه استفاده کرد به شرطی که یکی از اجزای لباس شما بدین صورت باشد.

 

رنگ بندی

اصولا در سبک مینیمال و در کفش های مینیمال از چند رنگ مشکی، سفید، خاکستری و کرم و یا همان رنگ بدن استفاده می شود. و لی این بدان معنا نیست که مابقی رنگ ها را نمی توان در این سبک بکار برد. بطور مثال شما می توانید یک کفش سفید را با یک کت چهارخانه سفید و مشکی ست کنید. کفش  کتانی های چرم نیز جزیی از سبک مینیمال محسوب می شوند. اگر شما از جمله افرادی هستین که کم خرید می کنید داشتن یک جفت کفش چرم رنگ مشکی یا قهوه ای با ست کردن با انواع لباسها مناسب می باشد. سعی کنید برای داشتن یک استایل شیک مینیمال همه ی لباس ها و کفشتان همرنگ نباشد. از لباس ها و کفش هایی با طیف رنگ نزدیک بهم استفاده کنید.

 

راحتی

یکی از ویژگی‌های مهم سبک مینیمال راحتی است. راحتی در لباس و کفشی که استفاده می‌کنید از ارکان مهم سبک مینیمال است. بعضی افراد معتقدند که پوشیدن کفش و لباس راحت با وقار و شخصیت آنها منافات دارد ولی در این سبک علاوه بر اینکه شما از سبک خشک و کلاسیک دور می‌شوید با رعایت اصول پوشش شما می‌توانید در عین سادگی وقار و شخصیت خود را حفظ کنید.

برای داشتن سبک مینیمال فروشگاه تخصصی کفش رایکا اسپرت کفش‌های متنوعی با این سبک را در اختیار شما قرار می‌دهد که در این مقاله چند نمونه از آنها را معرفی می‌کنیم.

 

کفش آدیداس stan smith

کفش آدیداس stan smith  از جمله کفش‌هایی است که در در سبک مینیمال استفاده می‌شود‌. این کفش در دو رنگ سفید و مشکی در فروشگاه موجود می‌باشد و ساخت ویتنام است.

کفش مینیمال stan smith

 

کفش کتانی superstar

کفش کتانی superstar  کفشی اورجینال از برند  adidas می باشد که یکی دیگر از کفش هایی است که مناسب سبک مینیمال می باشد.

کفش‌های چرم موجود در فروشگاه نیز از جمله کفش‌هایی است که مناسب این استایل می‌باشد. این کفش‌ها در رنگ بندی‌های قهوه‌ای، مشکی، سرمه‌ای و خاکستری که از جمله رنگ‌های خنثی متناسب با سبک مینیمال می‌باشد با قیمت بسیار مناسب در فروشگاه رایکا اسپرت عرضه می‌گردد و ست کردن انواع لباس با این سبک را برای شما فراهم می‌آورد.

کفش مینیمال superstar

 کفش کالج

 

انواعی از کفش های کالج مردانه نیز در فروشگاه موجود می‌باشد که با توجه به ظاهر ساده و بدون سگک بسیار مناسب استایل مینیمال می‌باشند.

 

 

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
ترتیب
نمایش