جستجو
خبرخوان

وبلاگ رایکا اسپرت - دانستنی های تخصصی کفش ورزشی و چرم

کفش مناسب برای استایل مینیمال چیست؟

امروزه سرعت تحولات صنعت مد به حدی بالاست که مجال دنبال کردن آن را به کمتر افرادی می دهد. بخصوص افرادی که بسیار پر مشغله هستند. اما اکثر افراد تمایل دارند که پوششی مناسب مد روز داشته باشند.اگر شما از جمله افرادی هستید که فرصت دنبال کردن مد را ندارید و بدنبال تیپ ها و استایل های ساده و در عین حال شیک وجذاب هستید بهترین پیشنهاد برای شما استایل مینیمال است. ولی در ابتدا باید بدانیم استایل مینیمال چیست و در مجموع چه ویژگیهایی دارد.

مینیمالیسم نوعی نگرش است که در همه ابعاد زندگی بشر وجود دارد. بعضی افراد مینیمالیسم رو به مفهوم سادگی تعریف می کنند و بعضی آن را یک سبک بی روح می دانند. بله مینیمال بودن بمعنای سادگی  است  اما این سادگی به معنای کم داشتن و نداشتن نیست . شاید بارها برایتان اتفاق افتاده که به یک مهمانی دعوت شده اید و که وقت کافی برای ست کردن لباس و کفش تان نداشته باشید و همش با خودتان می گویید "چی بپوشم" وقتی شما کفش ها و لباسهایی با رنگ بندی خنثی و استایل مینیمال داشته باشید ست کردن آنها راحت تر می شود. در واقع مینیمالیسم بفهوم پیاده کردن سبک کلاسیک در قالب مدرن و امروزی است. در حقیقت این به معنی ساده کردن رنگ ها، طراحی ها و ... همراه با هارمونی و تعادل خاص است که در عین سادگی جذابیت خاص خود را هم دارد.کسی که بر اساس استایل مینیمال لباس می پوشد همیشه ظاهری شیک و جذاب و بی زرق و برق دارد. در این سبک کیفیت و کاربرد بر کمیت های مانند رنگ، طراحی، جلوه و ... ترجیح داده می شود و خلاقیت همراه با سادگی و ترکیب سبک مدرن و کلاسیک است.

در استایل مینیمال پوشیدن کفش های ساده و اسپرت و جوان پسند جایگاه ویژه ای دارد. این البته بدان معنا نیست که در این استایل فقط این گونه کفش ها استفاده می شود، در این استایل می توان کفش های رسمی و حتی پاشنه داری که بدون سگک و زینتی های خاص باشد و در حقیقت ساده باشند را استفاده کرد.

 

یک استایل مینیمال شامل شرایط زیر می باشد:

 

سادگی و کارآمدی 

رنگ بندی

سادگی و کارآمدی

 

یک لباس و کفش مینیمال باید باید ظاهری ساده و فاقد از هر گونه سبک تزیینی و نمایشی طراحی شود. شاید تصور شما از سادگی پوشیدن کفش ها و لباس هایی است که هیچ طرحی ندارد ولی در واقع اینگونه نیست. در استایل مینیمال می توان از لباس ها و کفش هایی با طرح های ره راه و چهارخانه استفاده کرد به شرطی که یکی ازاجزای لباس شما بدین صورت باشد.

 

رنگ بندی

 

اصولا در سبک مینیمال و در کفش های مینیمال از چند رنگ مشکی، سفید، خاکستری و کرم و یا همان رنگ بدن استفاده می شود. و لی این بدان معنا نیست که مابقی رنگ ها را نمی توان در این سبک بکار برد. بطور مثال شما می توانید یک کفش سفید را با یک کت چهارخانه سفید و مشکی ست کنید. کفش  کتانی های چرم نیز جزیی از سبک مینیمال محسوب می شوند. اگر شما از جمله افرادی هستین که کم خرید می کنید داشتن یک جفت کفش چرم رنگ مشکی یا قهوه ای با ست کردن با انواع لباسها مناسب می باشد. سعی کنید برای داشتن یک استایل شیک مینیمال همه ی لباس ها و کفشتان همرنگ نباشد. از لباس ها و کفش هایی با طیف رنگ نزدیک بهم استفاده کنید.

 

راحتی

 

یکی از ویژگیهای مهم سبک مینیمال راحتی است. راحتی در لباس و کفشی که استفاده می کنید از ارکان مهم سبک مینیمال است. بعضی افراد معتقدند که پوشیدن کفش و لباس راحت با وقارو شخصیت آنها منافات دارد ولی در این سبک علاوه بر اینکه شما از سبک خشک و کلاسیک دور می شوید با رعایت اصول پوشش شما می توانید در عین سادگی وقار و شخصیت خود را حفظ کنید.

 

برای داشتن سبک مینیمال فروشگاه تخصصی کفش رایکا اسپرت کفش های متنوعی با این سبک را در اختیار شما قرار میدهد که در این مقاله چند نمونه از آنها را معرفی می کنیم.

 

کفش آدیداس stan smith

 

کفش آدیداس stan smith  از جمله کفش هایی است که در در سبک مینیمال استفاده می شود . این کفش در دو رنگ سفید و مشکی در فروشگاه موجود می باشد و ساخت ویتنام است.

کفش مینیمال stan smith

 

کفش کتانی superstar

 

کفش کتانی superstar  کفشی اورجینال از برند  adidas می باشد که یکی دیگر از کفش هایی است که مناسب سبک مینیمال می باشد.

 

کفش های چرم موجود در فروشگاه نیز از جمله کفش هایی است که مناسب این استایل می باشد. این کفش ها در رنگ بندی های قهوه ای، مشکی، سرمه ای و خاکستری که از جمله رنگ های خنثی متناسب با سبک مینیمال می باشد با قیمت بسیار مناسب در فروشگاه رایکا اسپرت عرضه می گردد و ست کردن انواع لباس با این سبک را برای شما فراهم می آورد.

کفش مینیمال superstar

کفش کالج

 

انواعی از کفش های کالج مردانه نیز در فروشگاه موجود می باشد که با توجه به ظاهر ساده و بدون سگک بسیار مناسب استایل مینیمال می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

ویژگی انواع چرم مورد استفاده در تولید کفش چرم

شاید بارها پیش آمده که به قصد خرید کفش چرم وارد مغازه ای شده اید و فروشنده به شما گفته که جنس کفش چرم است ولی تفاوت قیمت کفش حتی بعضی کفشهای به ظاهر شبیه شما را به فکر واداشته که علت این تفاوت قیمت چیست؟!

در این مقاله ما شما را با انواع چرم مورد استفاده در تولید کفش آشنا می‌کنیم با ما همراه باشید.

 

آشنایی با انواع چرم

 انواع چرم در تولید کفش

انواع چرم با توجه به روش تولید:

 

چرم طبیعی

انواع چرم را براساس روش تولید می توان به دو دسته چرم طبیعی و چرم مصنوعی تقسیم کرد.

چرم طبیعی در اصل پوست حیوان مرده(بز، گاو، گاومیش،گوساله، شتر، شترمرغ و کرکدویل، مار و حتی حیوانات دریایی مانند مار و کوسه است که با انجام فرایندهای خاص تبدیل به چرم قابل استفاده برای تولید محصولاتی مانند کفش، کیف، لباس و ... می شود. در ادامه مقاله انواع چرم طبیعی بر اساس مقاومت و استحکام را بررسی خواهیم کرد.

 

چرم مصنوعی

 

چرم مصنوعی را می توان یک جایگزین مناسب و مقرون به صرفه برای چرم طبیعی باشد. چرم مصنوعی شباهت زیادی با چرم طبیعی دارد و در نگاه اول قابل تشخیص نمی باشد و با استفاده از روش هایی می توان تفاوت آن را تشخصیص داد.. این چرم از لحاظ کیفیت پایین تر از چرم طبیعی بوده ولی بدلیل قیمت مناسب آن طرفداران خاص خود را دارد.

چرم مصنوعی از مواد شیمیایی مانند پلی اورتان (PU) و پلی وینیل کلراید- وینیل (PVC) ساخته می شود

 

 

انواع چرم طبیعی بر اساس وزن و ضخامت

 

 

چرم سبک

 

چرم سبک از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز و بره بدست می آیند که ضخامت کمی دارند و سبک هستند . ماهیت چرم سبک بدلیل ظرافت خاص آن به گونه است که برای تولید لباس و دستکش استفاده می شوند و اگر کیفیت پایینی داشته باشند در تولید آستر کفش و لباس بکار می روند. نگهداری این نوع چرم بدلیل ظرافت به مراتب سخت تر از چرم های دیگر است.

 

چرم نیمه سنگین

 

یکی دیگر از انواع چرم با توجه به درجه ظرافت آن چرم نیمه سنگین است. چرم نیمه سنگین از پوست حیواناتی مانند کروکدیل و شتر مرغ بدست می آید. نسبت به بقیه چرم ها گران تر و کمیاب تر بوده و بیشتر در تولید کالاهای لوکس استفاده می شود.

 

چرم سنگین

 

چرم سنگین از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله و شتر بدست می آید. بهترین و بادوام ترین چرم موجود در بازار است. استحکام و مقاوم بودن چرم سنگین باعث شده که در تولید انواع کفش چرم، زیره و کفی کفش استفاده شود.

یکی از ویژگیهای خاص و منحصر بفرد چرم سنگین این است که با گذر زمان ظاهر زیباتری بخود می گیرد.

 

 

 

انواع چرم طبیعی بر اساس شکل ظاهری

 

چرم ورنی

 

چرم ورنی نوع چرم است که از پوست گاو و گوساله ساخته می شود و سطح آن را با استفاده از لاکی لعابی براق می کنند که جلوه زیباتری داشته باشد.

کفش ورنی در صنعت مد طرفداران خاص خود را دارد.

 

چرم شبرو یا الگانت

 

چرم شبرو یا الگانت یکی از مرغوبترین و با کیفیت ترین انواع چرم است که از بالاترین لایه پوست گاو یا بز بدست می آید. در تولید این نوع چرم بهترین پوست ها که کاملا صاف و سالم و بدون لک می باشد استفاده می شود و با عملیاتی که روی آن انجام می شود کاملا صاف و یکدست می شود و برق ملایمی دارد که زیبایی آن را چندین برابر می کند. چرم شبرو جز چرم های لوکس و گران قیمت است.کفش چرم شبرو

چرم نبوک

 

 یکی از انواع چرم که در تولید کفش چرم کاربرد فراوانی دارد چرم نبوک است. چرم نبوک گونه ای چرم مینیاتوری است که از چرم اصلاح شده ای ساخته شده که مورد پرداخت قرار نگرفته است. که در حقیقت بهترین قسمت چرم است و مانند چرم جیر رویه مخملی دارد و وقتی روی آن دست می کشی خواب آن تغییر می کند ولی نسبت به چرم جیر و چرم اشبالت گرانتر بوده و ضخیم تر است. چرم نبوک علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز دارد . بعنوان مثال این نوع کفش چرم برای جایی که گلی و خاکی است اصلا مناسب نمی باشد. اگر روی آن لکه روغنی ریخته شود تمیز کردن آن بسیار مشکل است.

 

چرم اشبالت

 

چرم اشبالت از لایه لایه کردن چرم های ضخیم بدست می آید . در حقیقت به سطح زیرین پوست گاو یا گوساله گفته می شود که بصورت پرزدار است. این چرم نسبتا مقرون به صرفه بوده، انعطاف زیادی دارد، بسیار نرم بوده و پرزهای موجود روی آن جذابیت خاصی به آن بخشیده است. در محصولاتی که با اشبالت ساخته می شود می توان زیبایی و دوام را همزمان تجربه کرد.

 

چرم جیر

 

چرم جیر از لایه داخلی پوست که با گوشت حیوان در تماس است ساخته می شود. این نوع چرم از پوست بز و گوساله تهیه می شود که بصورت نرم و مخملی است که این بافت زیبا باعث شده که طرفداران زیادی داشته باشد. این نوع چرم منعطف تر از نبوک است اما دوام و استحکام آن را ندارد.

 کفش چرم اشبالت

چرم هورس

 

چرم هورس از خارجی ترین لایه پوست حیوان(بز، گاو، و شتر) تولید می شود که با انجام عملیاتی روی آن چرم از حالت صافی خارج شده و به سطحی پرزدار و مخملی تبدیل می شود. با گذر زمان و لمس مداوم رخ پوست رنگ این چرم به صورت سایه روشن می شود و حالتی آنتیک و قدیمی پیدا می کند.. این چرم ضخامت و ایستایی عالی دارد.

کفش چرم هورس

 

 

چرم شرانک

 

چرم شرانگ نوعی چرم طبیعی گاوی است که بافت طبیعی خود را حفظ کرده است. بافت آن بصورت دانه دانه یا رگه مانند است. اینگونه چرم بدلیل پرداخت کمتر بادوام تر هستند و عمر طولانی تری دارند. چرم شرانگ یکی از انواع چرم است که در تولید کیف وکفش کاربرد فراوانی دارد و امکان تولید آن در رنگ بندی مختلف وجود دارد.

 

 

 چرم کوروکو

چرم کوروکو یکی از انواع چرم است که ظاهری شبیه پوست مار و کوروکودیل دارد. این طرح ها بصورت مصنوعی با روش خاصی از سایش بر روی چرم ایجاد می شود.

چرم کوروکو طرفداران زیادی دارد و برای داشتن یک استایل شیک و مجلسی می توان از این نوع کیف و کفش چرم استفاده کرد.

 

 

 

 

 

زیره کفش چیست و انواع آن کدام است؟

هر کفش از قسمت های مختلفی مانند زیره، رویه، کفی و آستر تشکیل شده است. زیره کفش یکی از مهمترین قسمت  تشکیل دهنده کفش است و به بخش بیرونی کفش گفته می شود که با سطح زمین تماس دارد. شاید از خودتان بپرسید مگر زیره ها با هم چه تفاوتی دارند؟!

بطور قطع نمی توان گفت کدام یک از انواع زیره های کفش بهتر است چون هر کدام با توجه به شرایط استفاده می تواند بهترین باشد.

زیره کفش از جمله مواردی است که نه تنها در زیبایی کفش نقش مهمی دارد بلکه نقش زیادی در راحتی  و استحکام و دوام کفش نیز دارد. پوشیدن کفشی با زیره مناسب آسیب های احتمالی به پا و ستون فقرات را کاهش می دهد. همچنین زیره مناسب از دفرمه شدن کفش در اثر استفاده طولانی جلوگیری می کند.

یک زیره کفش مناسب باید چشم نواز بوده و به کفش زیبایی ببخشد . مقاومت سایشی بالایی داشته و در برابر لغزندگی مقاوم باشد.

زیره های کفش با توجه به کاربرد آنها به انواع مختلف تقسیم می شوند که در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع زیره های کفش و ویژگیهای آن آشنا کنیم.

 

 

زیره کفشPU

 

زیره کفش پی یو(پلی یورتان) که علامت اختصاری آن PU می باشد. این زیره یک پلیمر محکم و بادوام است که از ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات ساخته شده است که بسیار سبک بوده و در عین حال دوام بالایی دارد. کفشهایی که با این زیره ساخته می شود انعطاف پا در آن زیاد بوده و احتمال شکستن آن کم است. در سرما عایق حرارتی بوده و قدرت اصطکاک نسبتا خوبی دارد.

کفش های دارای زیره PU مناسب برای استفاده طولانی و کسانی که طولانی مدت روی پا می ایستند گزینه مناسبی می باشد.

کفش های نیم بوت مردانه چرم کلارک، نیم بوت یاک، کتونی مردانه ZX9000 از نمونه های دارای زیره PU در فروشگاه تخصصی کفش رایکا اسپرت می باشند.

زیره کفش pu

 

 

زیره کفش EVA

 

زیره کفش EVA که مخفف کلمه اتیلن وینیل استات است، به دلیل سبک بودن یکی از پرطرفدارترین مواد مورد استفاده در تولید زیره می باشد.

این زیره در بین تمامی زیره های کفش کمترین وزن را دارد. قدرت اصطکاک آن در حد منوسط بوده و امکان شکستن ندارد. این زیره بسیار نرم بده و برای کاهش نرمی آن که ممکن است باعث سرخوردن در سطوح لغزنده شود معمولا آن را با لاستیک و تی پی یو ترکیب می کنند.

EVA یکی از بهترین مواد برای جذب ضربه و شوک در جهان می باشد که سبکی و کیفیت رنگ این نوع زیره از ویژگیهای خاص آن است. این نوع ماده هم در زیره بیرونی کفش و هم در زیره میانی برای کفش های ورزشی استفاده می شود و عایق حرارتی خوبی در برابر سرما است. کفش های آدیداس آلفا بونس، چمپیون، آسیکس، نیوبالانس و نایک ویستا و کورتز موجود در فروشگاه رایکا اسپرت از جمله مواردی هستند که دارای این نوع زیره می باشند.

زیره کفش EVA

 

 

زیره کفش ترمو(Termo)

 

زیره ترمو دارای عایق حرارتی می باشد که این ویژگی باعث می شود در هر دو فصل زمستان و تابستان قابل استفاده باشد. این زیره در مقابل لغزش و سایش بسیار مقاوم بوده و امکان شکستن ندارد. این زیره بسیار سبک بوده که بصورت گرانول می باشد. زیره ترمو معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب می شود چون در دماهای مختلف تغییر شکل می دهد.کفش های دارای زیره ترمو اصولا قیمت مناسبی دارند و در عین حال مناسب برای استفاده روزمره و پیاده روی می باشند.

در فروشگاه تخصصی کفش رایکا اسپرت محصولات مختلفی دارای زیره ترمو می باشند که از بین آنها می توان  به نیم بوت های مردانه کلارک، بوت های کاترپیلار،کالج مردانه اکسل و چرم مردانه هوگان اشاره کرد.

زیره کفش ترمو

 

 

زیره کفش پی وی سیPVC

 

پلیمر پی وی سی به طور ذاتی یک پلیمر سخت است که با اضافه کردن برخی مواد کمی نرم تر می شود.

ولی این پلیمر یک عایق بسیار عالی محسوب می شود. همانطور که میدانید از این پلیمر برای تولید لوله های آب استفاده می شود.

این زیره امکان شکستن و سایش ندارد و قیمت مناسب آن باعث شده در تولید کفشهای ارزان قیمت و دمپایی مورد استفاده قرار بگیرد. این زیره در کفشهای زمستانی کمی سفت تر و تابستانی کمی نرم تر می باشد.

 

 

زیره کفش لاستیک(Rubber)

 

زیره لاستیکی نسبت به بقیه زیره ها سفت تر بوده و بوی لاستیک ماشین می دهد. کفشهایی دارای زیره لاستیک اصولا سنگین بوده ولی بسیار با دوام است.این کفشها قدرت اصطکاک بالایی دارد. امکان شکستن ندارد. کاربردهای آن اصولا در کفش های کوهنوردی، ایمنی و پوتین های سربازی است. از دیگر ویژگیهای آن مواد گران قیمت و رنگ بندی پایین می باشد.

بوت مردانه S600، کفش زنانه alexander mcqueen کفشهای دارای زیره لاستیک در فروشگاه رایکا اسپرت می باشند.

زیره کفش رابر

 

 

 زیره کفش TPU

 

تی پی یو یک ترمولاستیک الاستومری بر پایه پلی یورتان است که وقتی مواد پی وی سی با آن ترکیب می شود یک زیره با مقاومت سایشی و انعطاف پذیری خوبی تولید می شود. یکی از مزیت های عالی زیره کفش TPU بی رنگ بودن آن است که به تولید کننده این اجازه را می دهد که زیره را با رنگ کفشی که قصد تولید آن را دارند ست کنند.

 

 

زیره کفش چرمی

 

زیره کفش چرمی یکی از زیباترین و جذاب ترین زیره ها در تولید کفش های مجلسی و لوکس است. این زیره قابلیت زیادی در جذب رطوبت دارد و گردش هوای عالی دارد. این زیره قیمت بالایی دارد و در فصل زمستان توصیه نمی شود . وزن آن سنگین بوده و قدرت اصطکاک کمی دارد.

 

هر آنچه که در مورد کفش کالج باید بدانید

کفش کالج در گذشته بعنوان یک کفش راحتی و کاربردی شناخته می­شد اما امروزه بعنوان یکی از جلوه­های زیبایی در صنعت مد نیز شناخته می ­شود. پیدا کردن یک کفش راحت و در عین حال زیبا و کفشی که بتوان آن را با انواع استایل ها ست کرد دغدغه بیشتر افراد است زیرا کفش از مواردی است که نقش مهمی در خوش تیپی و بد تیپی ما دارد.
زیبایی و راحتی کفش های کالج امروزه زبانزد اکثر افراد می باشد. کفش هایی که راحت و به سرعت می توان آن را به پا کرد و از پا در اورد.

 

کفش کالج چیست و چه ویژگیهایی دارد؟

 

کفش کالج یک کفش بدون پاشنه و تخت یا با پاشنه کوتاه است که اصولا بدون بند بوده و رویه کوتاهی دارد که این ویژگی علاوه بر اینکه استفاده راحت تر از آن را فراهم می­ کند باعث کاهش تعریق و ایجاد بوی بد پا م ی­شود. اسم دیگر کفش­های کالج لوفر است . در قسمت رویه برخی از کفش­های کالج یا لوفر سگگ یا بند استفاده شده است که این مدل کالج­ها اصولا قابل استفاده در مکان­های رسمی ­تر است.

 

کفش کالج از مدل کفش هایی است که همیشه و همه جا در روزمرگیها، مکان های اداری، رسمی و غیر رسمی قابل استفاده می­باشد. این مدل کفش از اوایل بهار تا نیمه های پاییز همراه پای ما می­ باشد و هیچ وقت نگران بازیهای مد نخواهیم بود چرا که از جمله کفش­هایی است که هیچ وقت از دنیای مد کناره نخواهد گرفت.

 

ست کردن کفش کالج مردانه با انواع استایل ها

 

یکی از مزایا و ویژگیهای قابل توجه این کفش که محبوبیت آن را در سراسر دنیا چندین برابر کرده قابلیت ست شدن این مدل کفش با انواع تیپ ها و استایل هاست. کفش کالج با انواع شلوارهای جین، لی، کتان و پارچه ای قابل استفاده می ­باشد اگر شما  در انتخاب  و ست کردن این نوع کفش با لباسهایتان درست عمل کنید می­توانید ظاهری شیک و فوق العاده در دورهمی های دوستانه و خودمانی داشته باشید.

 

کفش کالج را با کت و شلوار هم می­توان ست کرد به شرط آنکه به سبک ایتالیایی و اسپرت دوخته شده باشد. استفاده از کفش کالج با کت و شلوارهای کلاسیک از جذابیت آن می­کاهد. شلوارهایی که با کفش کالج ست می­شود اضولا شلوارهای کمی کوتاه و نسبتا تنگ در قسمت انتهایی است و پوشیدن کفش کالج با شلوارهایی که دمپای گشادی دارند از زیبایی آن می­کاهد. گرچه  امروزه طرفداران مد کفش­های کالج را با شلوارک نیز استفاده می­کنند ترکیبی که در گذشته بعید بنظر می ­رسید. پوشیدن کالج با ژاکتی ظریف و کت اسپرت که با کفش هماهنگی در رنگ داشته باشد استفاده از این کفش روحتی در فصل های سرد سال ممکن ساخته است.

 

جنس کفش کالج

 

جنس کفش ارتباط مستقیم با دوام آن دارد.اکثر کفش های کالج از جنس (چرم طبیعی یا مصنوعی) و نبوک و پارچه­ای می­باشند. جنس کفش کالج بر اساس موقعیتی و جایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد انتخاب می ­شود. جنس پارچه ­ای و نبوک برای استفاده روزمره و مکان­های غیر رسمی انتخاب مناسبی است اما جنس چرم بهترین انتخاب در بین جنس های مختلف کفش کالج است که علاوه بر کیفیت و دوام، زیبایی و جذابیت آن را چندین برابر می ­کند. کفش چرم بگونه ایست که تمیز کردن آن با یک دستمال مرطوب هم امکان­پذیر است. همچنین علاوه بر استفاده روزمره و محیط­های غیر رسمی در محیطهای رسمی تر نیزمی­توان از آن استفاده کرد.

 

رنگ بندی کفش کالج مردانه

 

کفش­های کالج در رنک­بندیهای مختلف در بازار موجود است که تنوع رنگ بندی باعث شده که با انواع لباسها ست شود.استفاده از رنگ­های خنثی مانند مشکی و فهوه­ای برای انتخاب کالج بهترین انتخاب است

رنگ مشکی آن از جمله رنگهایی است که هیچ وقت از مد نمی­ افتد. رنگ­های قهوه ای و خاکستری نیز از جمله رنگهایی است که برای استایل رسمی مناسب­تر می­ باشد.

 

کفش کالج با جوراب یا بدون جوراب

 

پوشیدن جوراب علاوه بر اینکه در سلامت پا نقش اساسی دارد و باعث جلوگیری از تعریق و بوی بد پا می ­شود زیبایی و استایل جذابتری ایجاد می­ کند. اما هر کالجی را با هر جورابی نمی­توان پوشید. پوشیدن جوراب های تک رنگ و ساده انتخاب مناسبی برای این نوع کفش می باشد. امروزه طرفدارلن فشن جوراب های کفی را نیز به عنوان یک انتخاب مناسب برای کفشهای رو بازی مانند کالج معرفی کردند. این جوراب های کفی به جوراب کالج شناخته شده است. این نوع جوراب­ها رویه و ساق ندارد و فقط یک قسمتی از انگشتان را می­ پوشاند که هنگام پوشیدن کفش کالج دیده نمی ­شود. این جورابها فقط نقش محافظت و مراقبت از کف پا را دارد.


قیمت کفش کالج

 

قیمت­های کفش کالج باتوجه به مکان تولید و جنس کفش متفاوت می­باشد ولی در مجموع کفش های کالج نسبت به کفش های مردانه از قیمت پایین تری برخوردار است. گرچه برندهای  مطرح دنیا کفش های کالجی با قیمتهای بالا تولید کرده اند ولی در مقایسه با بقیه کفش های اسپرت و رسمی این اختلاف قیمت بچشم می­ خورد. امروزه تولیدکنندگان داخلی کفش­های کالج زیبایی از جنس چرم طبیعی تولید کرده­ اند که علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و انتخاب مناسبی برای تمام گروه­های سنی می ­باشد.

 

 

 

 

 

روش های جلوگیری از پا زدگی کفش
روش های جلوگیری از پا زدگی کفش

یکی از معضلاتی که اکثر افراد هنگام خرید و پوشیدن کفش جدید با آن مواجه می شوند پازدگی کفش است. به گونه ای که پا زخم شده و تاول می زند و راه رفتن دشوار می شود. گاهی اوقات شما همه ی موارد برای انتخاب و خرید یک کفش مناسب رعایت کرده اید ولی باز هنگام راه رفتن کفش پای شما را می زند.

چگونه از بوی بد کفش و پا جلوگیری کنیم؟

بوی بد پا مشکل ناخوشایندی است که باعث آزار خود فرد و اطرافیان می­شود. پا بدلیل دارا بودن غدد تعریق زیاد بیشتر از سایر نقاط بدن عرق می­کند. وجود این غدد بدلیل تنظیم دمای بدن است. در حقیقت این غدد مانند ترمووستات عمل می­کند. البته عوامل ژننیکی،تغییرات هورمونی بخصوص در نوجوانان و زنان باردار، استرس، سبک زندگی و ورزش نیز در تعریق بیش از حد پا تاثیر دارد. همچنین وقتی پا بمدت طولانی درون کفش قرار دارد، تعریق بیش از حد پا باعث تکثیر باکتریهای موجود روی پوست پا می­شود که علاوه بر ایجاد مشکلات و بیماریهای پوستی، زمینه ایجاد بوی بد پا را فراهم می­کند.

در اکثر مواقع این مشکل قابل کنترل است و شما می­توانید با رعایت یکسری نکات ساده این احتمال را کاهش دهید و یا حتی کاملا از بین ببرید.

 

نکات بهداشتی

 

- اولین نکته برای از بین بردن بوی بد پا رعایت نکات بهداشتی است. شستن روزانه پا با آب و صابون حداقل کاری است که هر شخصی باید انجام دهد. سعی کنید از شامپوهای آنتی باکتریال استفاده کنید، بین انگشتان پا را بشویید و بعد از شستشو همه ی قسمتهای پا و بخصوص لای انگشتان پا را حتما خشک کنید.

 

- برای شستن پا می­توانید از ترکیب آب و سرکه (ترجیحا سرکه سیب) استفاده کنید. استفاده از سرکه موقع شستشوی پا توانایی رشد باکتریها را کاهش می­دهد. برای این کار می­توانید پنبه ای را به سرکه آغشته کرده و بین انگشتان پا را با ان مرطوب کنید و بعد ازمدتی شسته و کاملا خشک کنید.

 

- استفاده از محلول نمک اپسوم و آب نیز تاثیر بسزایی در کاهش بوی بد پا دارد. اگر بطور روزانه بعد از پایان فعالیت روزمره و خارج کردن پا از کفش پاهای خود را در محلول آب نمک بگذارین علاوه بر رفع بوی بد پا باعث کاهش خستگی و آرامش ماهیچه ها نیز می­شود.

 

- مقداری جوش شیرین در آب حل کرده و پاهای خود را در آن ماساژ دهید. جوش شیرین بدلیل ایجاد محیط قلیایی باعث از بین رفتن قارچ ها و کاهش بوی بد پا می­شود.

 

- کفش های خود را یک روز در میان عوض کنید تا کفش بتواند 24 ساعت استراحت کند.

 

- کفش هایتان را پس از بیرون آوردن از پا در جا کفشی قرار ندهید و ابتدا در هوای آزاد بگذارید.

 

- شب قبل از پوشیدن کفش مقداری جوش شیرین داخل کفش بریزید. ریختن جوش شیرین در کفش به کاهش بوی بد کفش کمک می­کند . بهتر است برای اینکه از کثیف شد کفش جلوگیری شود، جوش شیرین را در درون پارچه یا جورابی ریخته و ان را گره زده و داخل هر لنگه کفش بگذارید.

 

- از کفش های باکیفیت عالی و جنس مرغوب استفاده کنید. کفشهایی استفاده کنید که قابلیت تهویه هوا داشته باشد و امکان تنفس عادی به پا را بدهد.

 

- از کفی های کفشی که باعث تعریق کمتر و از بین بردن بوی پا می­شود استفاده کنید.

 

- از کفش های چرم طبیعی استفاده کنید زیرا این کفش ها امکان تنفس پا را فراهم می­کند.

 

- کفشهای خود رامرتب بشویید و برای خشک کردن آنها را در هوای آزاد بگذارید. بعضی کفشهای پارچه ای قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارند بهتر است برای شستن آنها از این روش استفاده کنید.

 

- تا انجا که می­توانید از پوشیدن کفشهای بسته بخصوص در فصل گرم سال خودداری کنید.

 

- اگربدون جوراب از کفش استفاده می­کنید داخل کفش مقداری پودر تالک ریخته تا عرق پا را بگیرد.

 

- هیچ گاه با پای خیس کفش نپوشید. حتما پیش از پوشیدن کفش پاهای خود را کاملا خشک کنید.

 

- از پوشیدن طولانی مدت کفش در محیط کار اجتناب کنید . یک کفش که قابلیت تهویه بالایی دارد مثل صندل یا دمپایی مناسب برای محیط کار خود انتخاب کنید.

 

- حتما هنگام پوشیدن کفش جوراب بپوشید و جورابهای خود را بطور مرتب عوض کنید.

 

- از جورابهای آنتی باکتریال، نخی و یا پشمی بجای جورابهای نایلونی استفاده کنید جوراب هایی نایلونی باعث تعریق بیشتر پا می­شود و زمینه رشد باکتری را در بین انگشتان پا فراهم می­کند.

 

- اگر پای شما زیاد عرق می­کند قبل از پوسیدن جوراب از پودرهای جذب کننده رطوبت مانند نشاسته ذرت و یا پودر بچه استفاده کنید.

 

 

از سنگ پا استفاده کنید

 

سنگ پا علاوه بر افزایش گردش خون و لایه برداری کردن کف پا و ایجاد رطوبت با برداشتن سلولهای مرده باعث کاهش بوی بد پا می­شود.

 

استفاده از ضد تعریق ها، پودرها،اسپری و ژل های ضد باکتری

 

از آنجا که تعریق بیش از حد خود عاملی برای افزایش بوی بد پا می­باشد استفاده از ضد تعریق های موجود در داروخانه ها می­تواند به شما کمک کند.

 

رژیم غذایی

 

نوع رژیم غذایی نیز در افزایش بوی بد پا تاثیر دارد. تا آنجا که می­توانید مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده را به حداقل برسانید چون زمینه رشد قارچ ها و باکتریعا را فراهم می­کند.

استفاده از غذاهای ادویه دار و تند  باعث افزایش بوی عرق می­شود.

 

اگر بعد از انجام تمامی کارها و رعایت تمامی نکات بوی بد پای شما ادامه داشت حتما به دکتر مراجعه کنید.

 

 

 

 

چهارده توصیه مهم در انتخاب کفش مناسب

 کفش مناسب پیاده روی

 

شاید بارها و بارها شنیده باشید که پا قلب دوم ماست. زیرا عضلات پا نقش مهمی در بازگرداندن خون به قلب دارد. انتخاب و خرید کفش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که پوشیدن کفش نامناسب می­تواند در سیستم گردش خون اختلال وارد کند و مقدمه ای برای شروع بیماریها ومشکلات جدی برای بدن و بویژه قلب باشد. همچنین عوارضی مانند میخچه، تاول، درد پاشنه پا، زانو و خستگی کف پا از پیامدهای دیگر پوشیدن کفش نامناسب می­باشد. امروزه بیشتر افراد هنگام خرید کفش به جنبه زیبایی آن توجه کرده و به فکر سلامتی پاهای خود نیستند.

متخصصان معتقدند که با پوشیدن کفش مناسب می­توان از ابتلا به بسیاری از بیماریها بخصوص بیماریهای مربوط به اندام تحتانی و ستون فقرات جلوگیری کرد.

خرید کفش مناسب تنها به این مفهوم نیست که کفش سایز پای شما باشد بلکه فرم پا (کوتاهی یا بلندی انگشتان پا، عرض پا،...) باید با کفش همخوانی داشته باشد.کفشی مناسب است که مدت در مدت زمان طولانی پا را تحت فشار قرار ندهد.

 

در هنگام خرید کفش علاوه بر زیبایی و دوام و کیفیت کفش باید به نکات زیر توجه کرد:

 

1. خرید کفش خود را به ساعات پایانی، بعد ازظهر به بعد موکول کنید، چون هنگام صبح سایز پا اندکی کوچکتر است و هنگام بعد از ظهربدلیل فعالیت، فشارهای وارده به پا و استرس پا متورم تر می­شود. اگر قصد خرید بصورت آنلاین واینترنتی دارید حتما پای خود را در ساعات پایانی روز که پا تقریبا نیم سانتی متر بزرگتر ازصبح است اندازه گیری کنید.

2. سایز پا با افزایش سن و وزن تغییر می­کند، پس هنگام خرید کفش سایز قبلی را مدنظر قرار ندهید.

3. برای خرید کفش درصورت لزوم جوراب مناسب ( نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم) بپوشید. البته بعضی کفشهای مجلسی نیاز به پوشیدن جوراب ندارد.

4. موقع خرید حتما دو لنگه کفش را پوشیده وبا آن راه بروید.اگر کفش شما بندی است بند آن را بسته و بعد راه بروید.

5. کفش مناسب کفشی است که شصت پا در آن راحت باشد و با لبه کفش اندکی فاصله داشته باشد.

6. در بیشتر افراد سایز یکی از پاها بزرگتر از دیگری است، اندازه کفش خود را طبق سایز پای بزرگتر درنظر بگیرید.

 

7. کفش مناسب کفشی است که قالبی مناسب برای پای شما داشته باشد و پا درآن تغییر شکل ندهد. پوشیدن کفشهایی که پنجه آن باریک است باعث خم شدن و افتادن انگشتان پا روی یکدیگر می­شود و به مرور زمان باعث بدفرم شدن پا می­شود.

8. هنگام خرید کفش وضعیت خود از جمله بارداری، بیماریهای ستون فقرات، دیابت و ... را مدنظر قرار دهید. بعنوان مثال پوشیدن کفش چرمی که پنجه آن نسبتا پهن می­باشد برای افراد دیابتی گزینه­ی مناسبی است.

9. کفشی که برای پیاده روی انتخاب می­کنید کفشی باشد که مچ پا را کامل بگیرد و سبک باشد. چرا که در هنگام پیاده روی بخصوص پیاده روی سریع ممکن است پا از ناحیه مچ بچرخد و کفشی که مچ پا را نگه دارد از این چرخش و صدمه به مچ پا جلوگیری می­کند.

10. در هنگاه خرید کفش حتما به مواردی چون پنجه کفش، رویه، زیره،کفی و آستر کفش دقت کنید.

کفشی انتخاب کنید که زیره آن محکم و بادوام باشد و چسبندگی خوبی به زمین داشته باشد تا از سر خوردن جلوگیری کند.

پنجه کفش به گونه ای باشد که به انگشتان پا فشار نیاورد چون به مرور زمان باعث تغییر شکل انگشتان و فرم پا میشود.
رویه کفش از جنس مرغوب باشد تا تبادل هوا به راحتی انجام گیرد و هنگام عرق کردن از بوی بد پا جلوگیری کند.
کفش چرم طبیعی به دلیل منافذ طبیعی در بافتش از این ویژگی برخوردار است.
کفی کفش ترجیحا قابل تعویض و شستشو باشد و متناسب با قوس کف پای شما باشد. بعنوان مثال اگر قوس کف پای شما زیاد است باید کفی کفش به گونه ای باشد که قوس کف پای شما را پر کند.
آستر داخلی کفش از جنس مرغوب باشد تا از عرق کردن و بو گرفتن پا جلوگیری کند.

 11. سعی کنید کفش از برندهای معتبر تهیه کنید که از کیفیت آن اطمینان داشته باشید. برندهای      معتبر کفش علاوه بر تنوع کفش در زمینه های مختلف از جمله کفش متناسب با انواع رشته­های ورزشی (والیبال، بسکتبال،فوتبال و ...)، کفش پیاده روی، رانینگ، روزمره و ... استاندارهای لازم برای تولید یک کفش مناسب مد نظر قرار می­دهند.

 

12. تا آنجا که میتوانید از پوشیدن کفش های تخت و بی پاشنه اجتناب کنید زیرا باعث ایجاد کمر دردهای مزمن می­شود.

 13. خانمها از پوشیدن کفشهایی که پاشنه نازک دارند جدا خودداری کنند. پوشیدن کفش پاشنه دار برای خانمها خیلی لذت بخش است .گاهی خانمها با پوشیدن کفش پاشنه بلند اینقدر احساس رضایت می­کنند که فراموش می­کنند به مرور زمان چه آسیبی به ستون فقرات، زانو و لگن آنها وارد می­شود. اگر قصد استفاده از کفشهای پاشنه دار را دارید سعی کنید از کفشهایی که پاشنه پهنی دارند و پاشنه آنها حداکثر پنج سانت است استفاده کنید.

توصیه های مهم در انتخاب کفش مناسب

14. در پایان محیطی که شما قرار است در آن حضور داشته باشید در انتخاب نوع کفش شما اهمیت بسزایی دارد ولی نکته اینجاس که متناسب با هر محیطی بهترین کفش را انتخاب کنین  وبا پوشیدن کفش مناسب احساس راحتی داشته باشید و از بودن در آن محیط لذت ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلترها
Sort
display